deprem testi ne kadar

Deprem testi ne kadar diye soran varsa bilinki ya binasında bir sorun vardır. yada binasının ne derece güvenli bir yer olduğunu bilmediği için kuşku ile yaşayanlar deprem testi fiyatları araştırması içerisinde bulunurlar. bu makalemizi okuyan kişide deprem testi muhakkak yaptırmak isteyen bir daire yada bina sahibidir. deprem testinin ne kadar gerekli bir rapor olduğunu istanbul depreminin beklendiği şu günlerde canının ve ailesinin güvenliğini düşünmek zorunda olan bireylerin gerçekten deprem testi yaptırıp sonrası rapoda elde olan sonuçlara göre kendi güvenliğini sağlaması kişisel bir haktır. 

deprem dayanıklılık testi deprem testi ne kadar deprem testi ne kadar deprem dayan  kl  l  k testi

deprem testi ne kadar diye ararken yapılan deprem testlerinin verilerine web siteler aracılığı ile görenler binalarda yapılan kontrollerin ne kadar hummalı bir çalışma sonucu ortaya çıkmış olduğunun delilleri ile görmektedir. yandaki resimde korozyana uğramış binanın taşıyıcı kolanlarında yapılan çalışmaların bir görüntüsüdür. sizin yaşadığınız binanın temelinde bodrum katında yapılabilecek yüzeysel bir bakım işin ilk adımıdır. 1000 ₺ + KDV gibi bir fiyat ile istanbul da deprem testi için mühendis ekibimizin binanızı ön muayene etmesini sağlayabilirsiniz. ön muayene neticesinde ileri tetkikler ile gerek görülecek deprem testleri ilave fiyatlar ile bina sahiplerine sunulmaktadır. anlaşma sağlandığı takdirde en kısa zamanda deprem testi için uzman ekip binanızda genel tüm analizleri yaparak firma tarafından raporlamaktadır.

deprem testi ne kadar

deprem testi ne kadar aramalarınızda firmamız deprem test merkezi bina sağlamlık raporu araştırmanız için gereken tüm teknik donanıma sahiptir. gerek mühendislik bilgisi, gerekse teknik ekipman konusunda size tam donanımlı hizmet sunuyoruz. binanız için sizden gerekli izinleri aldıktan sonra gerek duyulduğunda binanızdan belirli kolon ve perde taşıyıcılarında karot numunesi alıp beton test laboratuvarında beton kalite testlerine tabi tutarak öncelikle binanızda kullanılan betonun hangi tür malzemeler ile yapıldığını analiz etme şansına sahibiz. binanızın hangi tür kumdan ne derece çimento konulduğundan ve ne kadar çapta inşaat demiri ne sıklıkla kullanılarak kaç kat yapılması gerektiği ve hali hazırdaki kat sayısının binanın yükünü taşıyabilecel yapı analizini size yapıp rapor olarak sunuyoruz 

deprem testi ne kadar

teknik olarak olmasada anlayabileceğiniz bir terim kullanarak anlatacak olursak; deprem testi için yapılan tüm tetkiklerde öncelik betonarme binanın yapı kurallarına uygun yapılıp yapılmadığıdır. örnek verecek olursak, 8 katlı 4 daireli 400 m2 bir alana kurulu temele sahip bir yapı olduğunu düşünürsek genel anlamda istanbulda son 40 yıl içinde yapılmış binaların çoğu bu şekilde dizayn edilerek yapılmıştır. araştırmalarımızın genel anlamda temeli şudur. bu binanın statik projesi var ise bunu görmek ile başlıyoruz. ileri teknoloji röntgen cihazları ile beton içerisinde yer alan demir donatısının röntgenini görerek statik projenin içinde çizilen ile kolon taşıyıcısının içindeki demir miktarı ve çapları aynımı buna bakarak başlıyoruz. bir binanın tüm yükünün hesabı statik proje dediğimiz mühendislik çizimi ile matematik hesabı yapılarak oluşturulur. yani mühendis 8 katlı bir bina çizerken toplam m2 alanında kullanılan beton m3 miktarını hesaplayarak o binada her katında olması gereken taşıyıcı kolon ve perdelerin ölçüleri ve miktarını, ve bu miktarlar içinde kullanılması gereken demirden beton kalitesine uygun değerleri hepsini hesaplayarak statik projeyi oluşturmaktadır. olası bir depremde binanın her iki eksende hareketinden kaynaklanacak tahribatın o binayı sadece sallayıp durmasını sağlayacak derecede profesyonel hesaplar ile meydana getirmesi gerekmektedir. 

deprem testi ne kadar

ama maalesef istanbulda yapılan  betonarme binaların bir çoğu mukavemetsiz yapılardan oluşmaktadır. yani deniz kumu başta olmak üzere, eksik demir donatısı ve  çıkılması gereken kattan fazla kat çıkılması depremde üzücü neticeler alınmasını gözler önüne serecektir. deprem test merkezi mühendis ekibinin baktığı binaların %80 inde hep aynı kusur ve sorunlar görünmektedir. yapılar normalde 5 kat kaldırabilecek statik yapıya sahip olması gereken şekilde çizilmiş iken 1. faktör binada daha fazla kat olması 2. faktör çizilen statik projeye uygun imalatın yapımaması. kullanılan beton kalitesi çok düşük ve tutuculuğu olmayan deniz kumu içeriyor. deniz kumu neden o kadar zararlı? çünkü deniz kumu kendinde bulundurduğu deniz tuzunun öncelikle taşıyıcılarda var olan demirlerin çürümesi ve deprem anında çürüyen demirin kırılması ile çökmesine sebep olmasıdır. deniz tuzu betonun tutuculuğunuda ters oranda etkileyerek çabucak ufalanmasına neden olur. uzmanların asıl önerdiği nehir kumudur. marmara ve batı karadenizde en iyi inşaat kumu bilindiği üzere sakarya nehrinden çıkarılan yıkanmış kumdur. betonda istenilen tüm tutuculuk mevcuttur. yaşadığınız binalarda hangi kum kullanıldı şimdi düşünün ? 

deprem testi ne kadar

deprem testi ne kadar fiyatları 1000 + kdv araştırma fiyatları ile başlamaktadır. iletişim bölümünden bize ulaşacağınız numaramızı istediğiniz zaman arayıp bizden randevu alabilirsiniz. istanbul depreminin eli kulağında her an olabilir. gayrimenkul zengini olabilirsiniz. ama binalarınız eğer zayıf bir yapıdaysa 30 saniyelik bir depremde birden fakir biri olabilirsiniz. yada yaşadığınız yapı sağlam değilse canınızdan olabilirsiniz. bunları lütfen göz ardı etmeyin. size danışmanlık yapmamız için bizi arayın.

deprem testi ne kadar
deprem testi yapan firmalar istanbul deprem testi ne kadar deprem testi ne kadar 2020 08 08 23 12 06
Call Now ButtonHemen Ara