Deprem Testi

Deprem testi, yapıların genel durumlarını analiz etmek ve yaşam alanlarının gerçekten bir deprem‘e dayanıklı olduğunun resmi kurumlar ile anlaşmalı mühendislik firmalarına verilmiş yetki ile belgelenmesi için yapılan uygulamadır. günümüz deprem kuşağında bulunan Türkiye, betonarme ve dikey mimarinin vermiş olduğu yükselişle beraberinde getirmiş olduğu risk altında yaşayanların tedirginliği açısından deprem testi yaptırmak için bir yol olarak açılmıştır. deprem testi fiyatları 

Linkinden güncel 2020 yılına ait fiyat listemizi inceleyebilirsiniz.
İstanbul’da deprem  yönetmeliğine uygun yapılarda son 20 yıl içinde ilk olarak zemin etüdü yapılarak binanın yapılacağı alan taraması yapılarak bu zeminde hangi mühendislik verilerine uygun boyutlarda bir bina yapılacağı önceden tespiti yapılarak bina projesi çizilmektedir. yapılan projeler gerekli resmi kurumlarda incelenip bilir kişilerin vereceği inşaat proje onayı sonrasında inşaat ruhsatı verilerek yapımına başlanmaktadır. deprem testi yapılmış binaların üzerinde gerçekleştirilmektedir. binanın temelden sonraki ilk taşıyıcı kolonları perde betonları ve kiriş yapısında bulunan betondan gerek duyulduğunda beton sağlamlık kalitesini ölçmek üzere karot dediğimiz uygulama ile beton numunesi karto makinesi ile delme işlemi yapılıp alınır. bu işleme tahribatlı deprem testi tabiri denilmektedir. 

Deprem Test Laboratuvarı
deprem testi bina deprem testi

Resimde Gördüğümüz Geniş Kapsamlı Bir Deprem Testi Laboratuvarından Alınmış Görüntüdür. Kullanılan Yapının Mühendisliği ve Yapıdaki Malzemeler Hesaplanarak Kaç Şiddetinde Bir Depreme Ne Derece Dayanabileceği Test Edilmektedir.

0850 885 18 10

Deprem Testi

deprem test fiyarları istanbul  deprem testi deprem testi fiyatlar   istanbul

istanbul deprem testi açısından ciddi eksiklikler yaşayan büyük metropol, Türkiye’nin kalbi olan şehirimizde yaşayan 17 milyon istanbullu deprem gerçeği ile yüzyüze, kuzey anadolu fay hattı 1999 yılında 17 ağuston gece 03:02 de körfezde gölcük sahiline olan kesimine kadar kırılma yaşadı, bu kırılma kuzeye doğu düzce istikametine doğru kırılma yaptı. aradan geçen 20 den fazla yılda batı yönüne biriken enerji ile o zamanın deprem jeofizik profesörleri 30 yıl içinde adalardan silivri açıkları ve tekirdağa uzanan faylarda 7,4 şiddetinde ciddi bir kırılmanın olacağını haber ediyorlardı. hesaplamalara göre istanbul için zaman daraldı. ve bu kalan zaman içinde bulunduğumuz yapıların ne kadar güvenli olduğunu uzmanlardan alınacak raporlar sizlere doğrusu ile bildirecektir. deprem testi yapan firmalar arayışınızda deprem test merkezi olarak; deneyimli mühendis ve jeofizik ekibimiz ile sizin ne kadar güvenilir bir yapıda yaşadığınızı tescilli rapolama imkanına sahip olacağız. deprem testi binanızın genel görünümü ne kadar güzel olsada sizin görmediğiniz betonarme yapının içinde olan dayanıklılığı size raporlamaktadır. kolonlarınızdaki yük miktarı statik röleve alınarak bilgisayar ortamında binanız enine boyuna modellenip beton yükü ve kaç kat o bina için uygundur raporunu sizlere sunuyoruz. bir binada kullanılan beton kalitesi bir kolon içinde yer alan demir donatısının kesit ve miktarları yoğunlukları hesaplanarak ortaya çıkmaktadır. hatırlarsanız istanbul kartal da durup duruken bir bina çökmüş ve insanlar yaşamlarını yitirmişlerdi. yapılan heyet araştırmasında binanın normal kat değerinden fazla kat olduğu, aynı zamanda mukavemetsiz deniz kumundan beton atılarak inşa edildiği tespit edilmişti. bu örnekteki gibi istanbulda acaba kaç adet bina deniz kumundan inşaa edildi? kısacası 1970 den sonra istanbulda dikey mimariye geçilmiş para hırsı yapan mütahitler deniz kumundan mühendislik kurallarını hiçe sayarak konutlar inşaa etmeye başlamışlardır. geçmişten günümüze kadar baktığımızda 1999 depremine kadar kimse ne depremi bilirdi ne de deprem yönetmeliği diye yapı kontrolü yapılırdı. 

Deprem Testi

Deprem Testi

işte bütün herşey 1999 depremi sonrasında artık insanların deprem bilinci içinde yaşaması için bir başlangıç oldu. yitirilen canlar ve acılarını bastıramayan aileler yıllardır bu deprem sorununa ne zaman dur denilecek feryatları ile bugünlere geldiler. istanbulda deprem testi yaptırmak için bu işi yapan firma statüsü ve mühendislik alanında işinin uzmanı ekiplere bu işlemleri yaptırarak sonuç alabilirsiniz. deprem test merkezi bünyesinde yıllardır işinde uzmanlaşmış profesyonel ekip hizmetinizdedir. binanız dışarıdan baktığınızda çok güzel olabilir. manotlama işleri çıktığından beri eski binalar ısı yalıtımı için mantolama yapılmaya başladığından beri eski dökük sıvalı binalar yerine makyajlanmış ama mantonun altında eski kuvvetsiz binaları saklar olmuştur. eski bir bina satın almış olabilirsiniz. yani dışarıdan baktığınızda çok güzel mantolanmış, içerisi daire içi dekorasyonlu ve çok çekici görünebilir. peki binanın iskeleti yani kaba yapısı dediğimiz betonarme yapısı ne durum da? binlerce lira vererek belki yıllarca biriktirdiğiniz paranızı yıkımı küçük bir deprem bekleyen bir yapıya vermiş olabilirmisiniz?

Deprem Olmuş ve Kimsenin Belki Bina Yapı Durumundan Haberi Olmadan Satın Alınmış Dairelerde Yaşıyordu insanlar

deprem test yönetmeliği  deprem testi deprem testi yap   sa  laml  k testi
Deprem Testi
Deprem Testi Fiyatları Güncel

Paket 1

Ön Analiz ve Durum Tespiti

Herhangi Tahribatlı Bir Uygulama Yapılmadan Alanında Uzman İnşaat Mühendisleri Tarafından Yapılan İnceleme Neticesinde Oluşturulan Raporlama

1.000 ₺ + KDV

Paket 2

Tahribatsız Yöntem İle Yapı Bilgileri Toplanarak Bilgisayar Ortamında 3D Modelleme İle Yapı Analiz Raporu Sunumu

Zemin Etüdü Statik Röleve Alma Röntgen Cihazı İle Donatı Durum Tespiti

3 Boyutlu Statik Analizi Deprem Performans Analiz Raporunun Hazırlanması

2.000 ₺ + KDV

Paket 3

Tahribatsız Yöntem İle Yapı Bilgileri Toplanarak Bilgisayar Ortamında 3D Modelleme İle Yapı Analiz Raporu Sunumu

Zemin Etüdü Statik Röleve Alma Röntgen Cihazı İle Donatı Durum Tespiti

3 Boyutlu Statik Analizi Deprem Performans Analiz Raporunun Hazırlanması

Karot ile Numune alınıp Laboratuvar Ortamında Kalite Testinin Yapılması

3.500 ₺ + KDV

0850 885 18 10

Call Now ButtonHemen Ara